• ساعت : ۱۵:۲:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ 
  • کد خبر : ۲۰۹۳
ایجاد شهر الكترونیك یك فرصت انكار ناپذیر است
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد گفت: در شرایط کنونی جامعه ایجاد شهر الکترونیک یک فرصت انکار ناپذیر است که در آن کلیه کارکردها و هدف های سازمان ها شفاف است.
به گزارش روابط عمومی شورای  شهر خرم آباد اسماعیل رضایی عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد در همایش شهر الکترونیک که در حوزه هنری خرم آباد برگزار شد با اشاره به مقوله شهر الکترونیک اظهار داشت:یکی از نیازهای واجب  و ضروری و اولیه جامعه شهر الکترونیک است که  با برگزاری اینگونه همایش ها قدم های مثبتی برای رسیدن به این هدف برداشته خواهد شد. 
وی همچنین افزود: امروزه رویکرد جهانی طی چنددهه اخیر به سمت الکترونیکی شدن خدمات شهری رفته است و  کشور و شهری پیشرفته تر است که قابلیت تولید وتوازن اطلاعات را در سطح جامعه داشته باشد و با توجه به زندگی اجتماعی امروزه نیازمند تسهیل دررفع امورهستیم . 
رضایی با اشاره به چالش های زندگی امروز تصریح کرد:بدون توجه به فناوری اطلاعات بسیاری از این امور زندگی امکان پذیر نیست و در شرایط کنونی جامعه ایجاد شهر الکترونیک یک فرصت انکار ناپذیر است که در آن  کلیه کارکردها و هدف های سازمانی همچون شهرداری کاملا شفاف و قابل مشاهده است.
عضو شورای شهر در سازمان فناوری و ارتباطات با اشاره به مزایای شهر الکترونیک خاطرشان کرد: تسهیل در امور اقتصادی،توزیع عادلانه امکانات،کاهش آلودگی زیست محیطی با کم شدن تردد شهری و همچنین ارائه خدمات یک مرحله ایی به مردم که در بروکراسی اداری سرگردان نماند،ایجاد فرصت تجاری ،کاهش ترافیک و فساد اداری از جمله مزایای شهر الکترونیک است. 
عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد لازمه اجرای شهر الکترونیک را 4مرحله دانست و بیان کرد: این چهار مرحله عبارتند از پیدایش،ارتقاء ،تعامل و یکپارچگی است برهمین اساس  تنظیم سند راهبردی بر مبنای مطالعات،امکانات و پتانسیل های وضعیت موجود است و شهرداری ها می توانند خدمات خود را از طریق اینترنت،وب و وبسایت  در اختیار شهروندان قرار داده برهمین اساس تعامل بین شهروندان وشهرداری باید دو طرفه باشد و همچنین دامنه خدمات به شهروندان باید گسترش پیدا کند. 
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خرم آباد اذعان داشت : مهمترین لازمه داشتن شهر الکترونیک شهروند الکترونیک است در همین راستا شهروندان باید دانش و اطلاعات کافی در خصوص مفاهیم پایه  رااز دریافت پیام وپست های الکترونیکی داشته باشد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0